• Wpisów:1664
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:5 lata temu, 18:47
  • Licznik odwiedzin:165 626 / 3817 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Coraz gorzej przychodzi mi zachowywanie spokoju. Opuszczam się w tym. Zapominam jak to się robi.
— J. Żulczyk
 

 
W chwili, kiedy ktoś obserwuje nasze zachowanie chcąc nie chcąc, dostosowujemy się do wzroku człowieka, który na nas patrzy i nic, z tego co robimy nie jest już prawdą.
— M. Kundera
 

 
“ I dlatego, że jesteś słaba, musisz być bardzo silna.”
 

 
"Posyłam ci bezdomne moje serce.
Co chcesz z nim zrób."
 

 
"Po czwarte, nauczyłem się, że niektórzy ludzie są na zawsze, a niektórzy tylko sporadycznie, i że nie mam żadnego wpływu na to, kto będzie na zawsze, a kto od czasu do czasu.
 

 
Raczej nie jestem romantykiem, kocham tylko muzykę,
Dziewczynę mam, niestety zawszę inną co weekend,
 

 
"Albo go kocha, albo się uparła. Na dobre, na niedobre i na litość boską"
~ Wisława Szymborska
 

 
A jednak lepiej być samotną, niż niemile widzianą.
— M.T
 

 
"valentine’s day
lentine’s day
ntine’s day
e’s day
ay
ayyyy
ayyyyy vodka"
 

 
Przestało mi już zależeć na tym, żeby wszyscy mnie zrozumieli. Najważniejsze jest żebym to ja rozumiała sama siebie.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
"Musiałem ją nieraz prosić, żeby nie wstydziła się swojego ciała. Zawsze z lękiem spoglądała, czy na nią patrzę, kiedy się rozbierała. Zawsze było: - Zgaś światło. - Dlaczego? - Zgaś, proszę cię. - Ale dlaczego? - Nie rozumiesz? Nie rozumiałem. Nie podejrzewała zapewne, że gdy patrzyłem na nią, jak się rozbierała, czułem coś takiego, jakbym stawał się bogatszy o wszystkie jej obolałości, o jej cierpienia, o jej przemijanie. Też wiele przeżyłem, lecz nie było to dla mnie takie ważne, jak to, czym ona była naznaczona. Nie, nie o to chodzi, że współcierpiałem z nią. Czy zresztą miłość potrzebuje współcierpienia? Chodzi mi o to, że odczuwałem jej istnienie jako moje istnienie. Pyta pan, co to znaczy? To, że jakby pan całe brzemię czyjegoś istnienia pragnął wziąć na siebie. Jakby pan pragnął tego kogoś w ogóle zwolnić z konieczności istnienia. Jakby pan pragnął za tego kogoś także umrzeć, żeby on nie musiał doświadczać swojego umierania. A to coś innego niż współcierpienie, jak się je na ogół rozumie. Na samą taką, choćby wyobrażoną, możliwość czułem, że chce mi się znowu żyć. Mówi pan, że to niemożliwe. Możliwe, że niemożliwe. Tylko wobec tego co powinno być miarą miłości? Jeśli pod tym nic nie znaczącym słowem pan i ja to samo byśmy rozumieli? Według czego mielibyśmy ją odczuwać? Według pożądania ciała? Ciało ma swój kres i dużo, dużo wcześniej, nim śmierć przyjdzie."
 

 
"Kobieto, kobieto, jesteś otchłanią, piekłem, tajemnicą, i ten kto powiedział, że Cię poznał, jest po trzykroć głupcem."
G. Sand
 

 
Opowiedz mi o swoich planach.
 

 
"Pilnuj się, aby nikt Cię nie lekceważył, nie zbywał ani po Tobie nie deptał. Powiedz po prostu: "Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie."
 

 
"nie ma lepszego miejsca, niż obok"
 

 
" Czasem ludzie są piękni.
Nie z wyglądu.
Nie w tym, co mówią.
W tym, kim są. "
— Markus Zusak – Posłaniec
 

 
" Całą noc przewracał się w łóżku, myśląc o niej. Ponieważ ona przez całą noc robiła to samo, można było prawie uznać, że spędzili ją razem. "
— Éric-Emmanuel Schmitt
 

 
"Kiedyś powiedziała mi, że kluczem do szczęścia są marzenia, które można zrealizować."

~ Nicholas Sparks "I wciąż ją kocham"
 

 
"Nagle wszystko (a może nie wszystko, może tylko bardzo dużo) zawisło w próżni, w której mogę dostrzec jedynie ciebie. Ja już tak będę jechał do ciebie w nieskończoność."

J. Podsiadło
 

 
"Ja się czuję bardzo bezpiecznie, jak jestem sam. Najwięcej. Bardzo mi jest dobrze ze sobą samemu. Ja od razu powiem temu, który mnie odkryje, żeby się na mnie nie gniewał, jak sobie będę odchodził trochę co jakiś czas."

Edward Stachura "Opowiadania"
 

 
"Ludzie uwielbiają być ranieni. Odruchowo i posłusznie idą tam, gdzie jest ból. Kojarzą go z bezpieczeństwem. Mylą z miłością. To nawet nie jest smutne, to banalne jak cykl dobowy i prawie wszyscy są do tego przyzwyczajeni."
J. Żulczyk
 

 
"Widzę te bezdroża, godzinami ludzi na nich, Idą struci marzeniami, bo im los nie skróci granic".
 

 
"Opłacz to, wykrzycz to, a później weź się w garść, stań na nogi i zacznij żyć. Możesz żyć tak szczęśliwie, że głowa mała".

~ Adam Szustak